Zůstali 30 metrů nad zemí

VIDEO: Dvacet lidí viselo na zaseklé pouťové atrakci dlouhé 4 hodiny!

V nepříjemný zážitek se pro více než dvacet lidí změnila návštěva zábavního parku v Kalifornii. Místo plánovaných tří minut strávili na této obří atrakci kvůli poruše téměř čtyři hodiny. Podívejte se na další "pouťové" průšvihy!

Poslední účastníky “extra prodloužené jízdy“ se podařilo dostat v pořádku na zem až v nočních hodinách. Na aktrakci tak strávili téměř čtyři hodiny. Všem se točila hlava, někteří chtěli na záchod, nebo se potřebovali napít.
 

Pořád ale tito lidé mohou mluvit o tom, že se jim vlastně nic nestalo. Historie zná i daleko tragičtější případy, kdy se atrakce změnila v nebezpečnou past. Podívejte se na další "pouťové" průšvihy!
 

2011 - Zábavní park v americkém Bufalo

Válečný veterán z války v Iráku, seržant James Hackemer ,se vrátil ze služby bez nohou. Život nevzdal a vyrazil s rodinou na pouť. Na horské dráze o výšce několikaposchoďového domu se ale Jamesovi uvolnil bezpečnostní popruh, on z atrakce vyletěl a zabil se.
 

2007 - Zábavní park London Kastle ve Skotsku

Mladá obsluha horské dráhy Mark Blackwood chtěl popostrčit jeden z vozíků, ten mu ale najel na ruku a atrakce se rozjela. Marka vyvlekla nahoru, tam se mu ruka uvolnila a on se zabil pádem na zem.
 

2007 - Zábavní park v japonské Osace

Vozík horské dráhy vykolejil a vyletěl z atrakce, kterou několik let neviděl mechanik. Stálo to život středoškoláka a 19 dalších lidí se zranilo.

 

 

Přehled nehod na pouťových atrakcích

 

Březen 2012 -  Praha

Se dvěma jednadvacetiletými dívkami se uvolnila sedačka na atrakci break dance na Matějské pouti, vypadly z kabinky a zranily se.
 

Srpen 2010 -  Paskov

Třináctiletý chlapec vypadl za jízdy z řetízkového kolotoče. Po pádu utrpěl těžká zranění.
 

Květen 2009 -  Lutín

V Lutíně na Olomoucku praskl čep u kolotočem, na kterém zrovna jely dvě holčičky Jedna z dívek utrpěla při pádu z kolotoče šok, druhá si rozbila hlavu.
 

Září 2003 - Jaroměř

Šestadvacetiletá žena vypadla z pouťové atrakce v Jaroměři na Náchodsku. Po pádu z výšky zhruba pěti metrů utrpěla těžké zranění hlavy a otřes mozku.
 

Květen 2003 - Ostrava

Utrhla se sedačka z kolotoče, ze které spadla tříčlenná rodina. Při nehodě však utrpěla pouze odřeniny.
 

Duben -1999 Stříbro

Na pouti ve Stříbře na Tachovsku se zřítila centrifuga. Při nehodě bylo zraněno 15 lidí.

 


 


 

sta TN.cz