Řidič autobusu úmyslně srazil cyklistu

Otřesný případ zaznamenaly kamery v britském Bristolu. Řidič autobusu tam v denním provozu najel na cyklistu a srazil ho mimo silnici.

Mezi oběma muži - řidičem autobusu Gavinem Hillem a cyklistou Phillipem Meadem - došlo ke konfliktu už krátce před samotným střetem. Informoval portál tvnoviny.sk.

 

Autobus se potkal s cyklistou na kruhovém objezdu. Těžko odhadovat, co se stalo. Jestli vjel cyklista autobusu do cesty, nebo měli muži jiný důvod k neshodám, není jasné. Poté co oba vyjedou z kruhového objezdu autobus zastavuje. Cyklista Mead se opírá s kolem o autobus a hádá se s jeho řidičem.

 

Poté opět sedne na kolo a rozjíždí se. Jenže netuší, že pro autobusáka Gavina Hilla celá událost ještě neskončila. Autobus se rozjede za cyklistou, vybočí lehce vpravo a prudkým zatočením zpět do pruhu ho sráží levým bokem z kola mimo silnici.

 

ČTĚTE TAKÉ:

SRAZIL ŠKOLÁKA a UJEL. Pomozte tu ZRŮDU najít!

 

Cyklista Phillip, který je otcem dvou dětí, skončil v nemocnici. Strávil tam dva týdny. Lékaři mu museli dát dohromady zraněné levé zápěstí a koleno.

 

Celý případ řešil soud. Řidič autobusu skončil ve vězení na 17 měsíců. Obahjoba tvrdila, že nešlo o záměr, soud však nepřesvědčila. Soudce Mark Hurton dokonce prohlásil, že Hill použil autobus jako zbraň, aby cyklistu Meada zastrašil. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hru