to myslí vážně?

VIDEO: Strojvedoucí se s tím nemažou! Místo řízení vlaků čtou knihy, píší esemesky nebo spí!

Celým světem otřásla nedávno železniční tragédie u španělského Santiaga de Compostela. Po vykolejení příliš rychle jedoucího vlaku tam zemřelo 79 lidí. Ministerstvo dopravy Argentiny teď uvolnilo záběry, na kterých je vidět, co strojvedoucí za jízdy ve vlaku opravdu dělají.

Řídí několikasettunové železné kolosy plné lidí. Ve svých rukách mají desítky lidských životů. Strojvůdce vlaku je velmi zodpovědné povolání, při kterém by měl každý dávat pozor na sebemenší detaily jízdy. Dokonce mají v kabinách tlačítko, které musí jednou za čas zmáčknout, aby bylo jasné.

 

Každý trochu rozumný člověk by čekal, že dodržování předepsané rychlosti na konkrétním úseku je v případě řízení vlaku naprostá samozřejmost. Jenže by se asi hodně spletl. Strojvedoucí stíhají za jízdy mnoho různých činností. Důkazem je video pod titulkem článku, které uveřejnilo argentinské ministerstvo dopravy a je z něj velmi dobře patrné, čemu se strojvedoucí při řízení vlaku opravdu věnují.

Psaní sms zpráv, četba knihy nebo prostě obyčejný spánek - to všechno zvládají argentinští strojvedoucí při řízení místních vlaků. Snad si z videa vezmou strojvedoucí ponaučení a budou se vždy věnovat výhradně řízení vlaku.

ČTĚTE TAKÉ

Jsou české železnice nebezpečné? Podívejte se, kolik na nich umře lidí

tn.cz / hru