Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO: To je jízda! Tak paří Michelle Obamová

Michelle Obamová doprovází muže na desetidenním turné v Asii. A docela si to užívá.

První dáma Spojených států si udělala hezkou chvilku v indické Bombaji. Na univerzitě se potkala s 33 dětmi z chudých rodin. Jejich setkání bylo neobyčejně srdečné. Vše vyvrcholilo divokou diskotékou, při které Obamová ukázala pořádný temperament. "Tanec miluji, byla to velká legrace,“ řekla Obamová s nadšením.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z TELEVIZNÍCH NOVIN:


 

ČTĚTE TAKÉ:

První dámy Michelle a Livia se udělaly pro sebe a vyrazily do městaUctil památku obětí


V oficiálním programu stojí Obamová po boku manžela. Barack Obama na začátku své asijské cesty uctil v Bombaji památku obětí koordinovaného teroristického útoku, při němž tam před dvěma lety zahynulo téměř 200 lidí. V Indii, kde stráví tři dny, také ohlásil uzavření kontraktů v hodnotě deseti miliard dolarů (175 miliard korun), které mají oživit činnost amerických firem a zachránit v USA 53 tisíc pracovních míst.

"Nikdy nezapomeneme. USA a Indie jsou jednotné," prohlásil Obama v hotelu Taj Mahal, který se stal jedním z dějišť šedesátihodinového boje mezi teroristickým komandem a místními bezpečnostními silami.

Snaha o mír s Pákistánem

Obama ale zároveň vyzval Indii, aby vyvinula větší úsilí o uzavření trvalého míru se sousedním Pákistánem. Vůči Islámábádu pak projevil výhradu, že se poměrně pomalu vypořádává s islámskými extremisty na hranicích s Afghánistánem.

Obama čelí v Indii svízelnější diplomatické situaci, protože USA sice usilují o sblížení s druhou nejlidnatější světa, ale zároveň udržuje spojenectví s jejím úhlavním nepřítelem, tedy s Pákistánem.

"Já doufám, že časem se mezi oběma zeměmi rozvine důvěra, začne dialog o možná méně kontroverzních otázkách," řekl Obama na setkání se studenty v Bombaji.

ora tn.cz / tvnoviny.sk