Vesmírné plavidlo

VIDEO: Tohle je skutečný LÉTAJÍCÍ TALÍŘ!

NASA: Létající talíř
Zdroj: isifa.com
Téma:
UFO

Lidé jsou zase o krok blíže k cestě na Mars. Americká vesmírná agentura NASA otestovala létající talíř, který by mise na druhé nejmenší planetě sluneční soustavy mohl uskutečnit. Experiment proběhl na Havaji.

Létající talíř. Oblíbený dopravní prostředek mimozemšťanů, který oficiálně nikdo nikdy nespatřil. Přesto každý ví, jak by mohl vypadat. Udivené pohledy filmových hrdinů, nad jejichž hlavami právě krouží UFO, budou ale už možná brzy minulostí.
 

Americká NASA totiž otestovala, jak tajemné vesmírné plavidlo funguje ve skutečnosti. Létající talíř odstartoval z Havaje a v budoucnu má sloužit k letům na Mars. "Tato technologie má naplnit naše ambiciózní vědecké plány, jako jsou mise robotů a případně také lidí na Marsu," uvedl vedoucí programu vesmírných technologií NASA Michael Gazarik.
 

První část experimentu šla podle plánu. Bezmála tří-tunové zařízení se 37 kilometrů nad zemí odpojilo od balonu. Po dosažení rychlosti čtyřikrát větší než je rychlost zvuku, měl talíř zpomalit obří padák a zajistit mu hladké přistání na hladině oceánu.
 

Nový supersonický padák je výrazně větší než jakýkoliv jiný padák, který se kdy testoval nebo používal. Padák bohužel neobstál na 100 % a správně se neotevřel. Létající talíř tak čekal poměrně tvrdý pád do vody.
 


Vědci přesto považují zhruba dvou a půl hodinovou misi za úspěšnou. Po vylovení zařízení z oceánu je čeká podrobná analýza letu, který stál v přepočtu přes tři miliardy korun. Další se má uskutečnit příští rok a vidina bezstarostných expedicí na rudou planetu bude tak zase o něco blíž.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Německé Brémy v šoku: Podle tohoto videa tam létalo UFO!

Nejzáhadnější tvorové světa: Tyhle bestie byste určitě potkat nechtěli!

Související témata:
TV Nova / hmr / Ema Klementová TN.cz