Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vláda USA chce varovat Američany před cestou do Evropy

Vláda Spojených států plánuje vydat varování Američanům, aby byli bdělí, pokud cestují do Evropy. Důvodem je připravovaný útok Al-Káidy na evropská města, informuje v neděli server televize BBC.

Američtí a britští úředníci potvrdili, že varování má souvislost se současnou teroristickou hrozbou.

 

Varování by nemělo být vztaženo na jednotlivé země, rovněž by nemělo naléhat na Američany, aby od cesty do Evropy upustili.

 

Spiknutí, které se podařilo odhalit západním tajným službám na začátku tohoto týdne, je zřejmě teprve v počátečních fázích příprav. Koordinované útoky teroristů by měly směřovat na metropole ve Velké Británii, v Německu a ve Francii.

 

PSALI JSME:

Útoky na evropské metropole zřejmě plánoval Usáma bin Ládin

 

Evropské bezpečnostní síly uvedly, že útoky by měly mít podobný průběh jako teroristický úder na indickou Bombaj v roce 2008, kdy teroristé útočili na městské památky, luxusní hotely i restaurace a při kterém zemřelo 170 lidí.

 

Jak BBC uvádí, tajným službám se prozatím nepodařilo teroristům plán překazit. Nikdo prý zatčen nebyl, několik jednotlivců je prý pouze pod stálým dozorem.

 

Podle amerických představitelů aktuální útoky na Evropu plánují teroristické buňky v pákistánském kmenovém území a s největší pravděpodobností se do příprav zapojil také Usáma bin Ládin.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax