Vlaky pod kanálem La Manche se po třech dnech rozjely

Mrazy zastavily vlaky pod Lamanšským průlivem na tři dny a ochromily dopravu v Británii.

Vlaky společnosti Eurostar po třech dnech opět vyjíždějí na trasu, která vede tunelem pod kanálem La Manche.

 

Jako první vyjel v 8:10 vlak z pařížského nádraží Gare du Nord.

 

Na londýnské nádraží konečně dojela například Stephanie Buddová, která se vracela se svými čtyřmi dětmi z pařížského Disneylandu.

 

"Nedostatek informací byl hrozný. Od pátku jsme nevěděli, kdy se budeme moci dostat domů. Nikdo nám nevysvětlil, že to může trvat tak dlouho. Jsem tak rozzlobená," řekla Britka.


"Byl to chaos. Strávili jsme několik skutečně zkažených dnů," zlobil se také Brit David James, který se od víkendu snažil odjet z Paříže s manželkou a dvěma dětmi ve věku pět a sedm let.


John Mitchell se s manželkou a dvěma syny snaží od víkendu naopak dostat do Francie. Byl upozorněn, že se mu to možná nepodaří ani dnes, ale tvářil se optimisticky. "Nemáme záruku, ale neztrácíme naději. Doufám, že tento večer budeme s rodinou v Paříži."

 

Vlaky se rozjely tři dny poté, co společnost odstranila konstrukční závadu, kvůli které z pátku na sobotu uvízly v několika soupravách pod průlivem dvě tisícovky pasažérů. Někteří tam strávili patnáct hodin.

 

První vlna mrazů a sněhu zastavila vlaky Eurostar pod Lamanšským průlivem o víkendu. Ve Velké Británii způsobila velké problémy na železnici, na letištích a na silnících.


Kvůli opakovaným poruchám musela společnost zcela zastavit provoz pod kanálem v neděli.


Na 24 tisíc lidí muselo buď od cesty upustit, nebo použít jiný dopravní prostředek. Celkem vlaky nejezdily tři dny po sobě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ina tn.cz / Mediafax