Vojáci zabili v Mexiku 11 členů drogového kartelu

Mexičtí vojáci se ve státě Tamaulipas střetli s členy drogového kartelu "Los Zetas" a 11 z nich zabili. Informuje o tom v pátek agentura AFP.

Přestřelka se strhla v noci na čtvrtek, když vojenská hlídka reagovala na informace o ozbrojených mužích ve městě Nueva Ciudad Guerrero. Ozbrojenci na vojáky následně začali střílet.

 

"Jedenáct ozbrojenců zemřelo, další dva jsou nyní ve vazbě," uvedlo mexické ministerstvo obrany. Po střetu vojáci zajistili devět pušek, čtyři revolvery, granátomet a neprůstřelné vesty.

 

Muži patřili ke kartelu Los Zetas, který byl založen v 90. letech minulého století bývalými členy elitní vojenské jednotky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

SMRT MAFIÁNSKÉHO BOSSE: zemřel v přestřelce na severu Mexika

 

Ve státě Tamaulipas bylo v srpnu zavražděno 72 ilegálních přistěhovalců. Jejich životy má pravděpodobně na svědomí právě drogový gang Los Zetas.
 

 

Boj s drogovými kartely označil mexický prezident Felipe Calderón za svůj hlavní úkol. Před čtyřmi roky proti nim vyslal na 50 000 vojáků a policistů. Od té doby během bojů mezi drogovými kartely a při jejich střetech s policií a armádou v Mexiku zahynulo na 31 000 lidí.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax