co se stalo?

Odřízli mu lano a obětovali ho, tvrdí svědek, který viděl smrt slovenského vojáka

Slovenskem otřásá případ smrti vojenského policisty při cvičné akci. Podle svědka zemřel poté, kdy lano, na kterém visel z vrtulníku, odřízli jeho kolegové vojáci. Muž se zřítil z 40 metrů na beton a zemřel. Zanechal po sobě ženu a tři děti.

Tragédie se stala ve výcvikovém prostoru Lešť při cvičení slaňování. Policisté slaňovali z vrtulníku na střechu budovy, první dna manévr zvládli. Třetí už to štěstí neměl. Po pádu z přibližně 40metrové výšky na tvrdou zem zemřel.

 

Důvod, proč 40letý Lubomír Igaz spadl a zemřel, není zcela jasný. Existuje několik vyšetřovacích verzí. Podle jedné se mu rozkývalo lano a proto spadl. Slovenskému deníku Nový Čas se ozval svědek, který tvrdí, že lano s mužem odřízli jeho kolegové ve vrtulníku.


"Ten voják nespadl vlastní vinou, odřízl ho jeho velitel na rozkaz pilota. Jinak hrozilo, že by se zřítil i vrtulník, protože jim selhali všechny funkce a sotva přistáli. Viděl jsem to na vlastní oči, takže nebylo těžké si domyslet, proč to museli udělat," napsal svědek deníku.
 


Jeden další voják má od lana popálené ruce. Slovenské ministerstvo obrany se k nehodě zatím oficiálně nevyjádřilo, respektive nechce poskytovat bližší informace. "Ve výcvikovém středisku Lešť došlo k mimořádné události při výcviku vojenských policistů. Konkrétně při ostrém výsadku z vrtulníku," uvedla mluvčí ministerstva Martina Balleková pro Nový Čas.

tn.cz / hru