Vrah v USA udusil starší Češku. Pak spálil její tělo

Policie v Aikenu v americké Jižní Karolíně vyšetřuje brutální vraždu Čechoameričanky Yany P. Schenke (75), kterou někdo udusil a poté její tělo spálil.

Koroner v Aikenu Tim Carlton řekl, že otisky prstů sejmuté z ohořelého těla byly porovnány s českým pasem zavražděné a shodovaly se. Policie vraždu vyšetřuje v souvislosti s nálezem dalšího ohořelého ženského těla, které leželo v lesích 15 kilometrů od domu Schenke. Podle pitvy byla žena bílé pleti ve věku 25 až 45 let rovněž udušena.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Václav Schneider půjde za vraždu na 25 let do vězeníCarlton zveřejnil v místních médiích fotografii prstenu, který měla mladší žena na ruce, v naději, že by si ho někdo mohl pamatovat a pomoci s její identifikací.

 Požár v podkroví


Mluvčí kanceláře místního šerifa Troy Elwell řekl, že obě vraždy spolu souvisí a že těla vrah spálil, aby po sobě zametl stopy.
Policie nalezla obě těla ve středu ve večerních hodinách. Nejdříve prý hasiči dorazili do domu Schenke, uhasili požár v podkroví a nalezli na podlaze její ohořelé tělo. Podle výpovědi hasičů v jejím domě cítili benzin. Policie uvedla, že v domě nenalezla žádný zjevný důkaz násilného vloupání.

Zhruba hodinu poté byli hasiči přivolaní k druhému požáru. Muž, který ho nahlásil, řekl, že jeho neudržované pozemky začaly hořet. "Myslel si, že jde o lesní požár," řekl Elwell. Po rychlém zvládnutí plamenů na zemi hasiči nalezli mrtvé tělo.
Sousedé uvedli, že Schenke ve svém domě bydlela zhruba 10 let a často přijímala návštěvy.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax