Vraha mladé dívky popravili injekcí na zvířata

Vrah Kenneth Biros
Zdroj: TN.cz
Vrah Kenneth Biros je po smrti. Zabila ho injekce na zvířata.

Vraha Kennetha Birose v úterý v americkém státě Ohiu popravili injekcí se smrtící látkou, dosud nevyzkoušenou na člověku.

Chemikálie se v Americe používá pro usmrcení zvířat, informuje portál deníku USA Today. Biros před popravou žádal Nejvyšší soud, aby takový způsob popravy zakázal.


Argumentoval tím, že nevyzkoušená injekce mu může způsobit pomalé a bolestivé umírání


Soud jeho stížnost zamítl. Přistoupil na argument věznice, že pokud metoda selže, bude následovat injekce s dalšími dvěma látkami - midazolamem a hydromorfonem.


V jedenáct hodin tamního času Birosovi vpíchli injekci se smrtelnou dávkou thiopentalu sodného. Tato látka se používá jako anestetikum pro zvířata. Ve větším množství slouží k jejich utracení.


Kenneth Biros je prvním vězněm, kterému nebyl podán smrtící koktejl tří látek - thiopentalu, chloridu draselného a pankuroniumbromidu. Odborníci tvrdí, že právě tato kombinace může způsobovat popravovanému bolest. Injekce s jedinou látku je podle nich naopak bezbolestná.


Z 36 amerických států, které popravu injekcemi provádějí, je Ohio první, které podalo odsouzenému samotný thiopental.


Zavraždil mladou dívku


Ohio se rozhodlo pro nový postup poté, co se v září v tomto státě nezdařila už třetí poprava za poslední tři roky. Vrahovi Romellu Broomovi popravčí dvě hodiny hledali žílu. Pomáhal jim v tom i odsouzenec. Nakonec však zdrceného Brooma odvedli zpět do cely smrti.


Kenneth Biros byl odsouzen za vraždu dvaadvacetileté Tammy Engstromové. Násilník dívku v roce 1991 zavraždil a části jejího těla zakopal na několika místech.

tn.cz / Mediafax