Vrazi kickboxera nestačili ani vyprat krev ze šatů. Už je mají!

Slovenští policisté už dopadli vrahy, kteří v noci ze soboty na neděli na diskotéce surově umlátili Ladislava Thóta, slovenského reprezentanta v kickboxu. Usvědčily je šaty od krve, které ještě nestačili vyprat, informuje server Sme.

Ladislav Thót, několikanásobný mistr Slovenska a vicemistr světa v kickboxu, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností po kruté rvačce s přesilou útočníků v obci Zádiel, asi 30 kilometrů od Košic. Se svým bratrem a kamarády tam byl na diskotéce.
 

Podle některých zdrojů konflikt začal vyhazovač podniku, k němuž se záhy přidali dva muži. Bratr mrtvého tvrdí, že se je před skupinou rváčů snažil ochránit i "dýdžej“, který je zavřel v jedné z místností kulturního domu. I tak se ale útočníkům podařilo dostat dovnitř, kde pokračovali v surovém mlácení.
 

Jednotlivé verze událostí se však liší. Podle některých Ladislav Thót uprchl oknem dříve, než se útočníkům podařilo vlámat do místnosti, podle jiných oknem uprchl při bitce s agresory. Tak jako tak, jeho tělo se našlo až v pondělí ráno v příkopě u hlavního silničního tahu Rožňava – Košice. Na hlavě měl velkou krvavou ránu.
 

Policisté teď řeší, zda muž utekl a podlehl zraněním později nebo zda vůbec zemřel na místě a nebylo to třeba tak, že mrtvé tělo na místě pohodili vrazi.

PSALI JSME:
Kickboxera ubili na diskotéce. Je to tragédie, říká mistr světa a radí, jak se bránit přesile

 

Policie je v případu zatím skoupá na slovo, ale už oznámila, že pachatele zadržela. Usvědčit je podle televize JOJ měly zakrvácené šaty, které prý policisté vytáhli rovnou z pračky, kde byly připravené k vyprání.
 

Bratr mrtvého si z osudného večera mnoho nepamatuje. Po rvačce v místnosti kulturního domu ho útočníci naložili do auta a někam odváželi. Tehdy ztratil vědomí.
 

Podívejte se, jak Tóth (v modrém) bojoval v ringu


 

Přeživší sourozenec už popsal událost médiím. "Bratr byl úspěšný a v širokém okolí známý sportovec. Byli jsme spolu večer na diskotéce a bavili jsme se, když se do nás začal navážet nějaký muž. Následně se k němu přidali další. Bili nás, mě na jednom konci místnosti, bratra na druhém. Aby ho nedobili, odnesli ho do jiné místnosti. I tam chtěl ale ten agresor v bitce pokračovat. Bratr pak utekl přes okno a víc jsem o něm nevěděl. Hledal jsem ho, volal kamarádům, aby mi pomohli, ale bez úspěchu. Jaký je výsledek, vidíte sami…“ řekl serveru infonoviny.sk bratr mrtvého.
 

Slovenský sportovní svět a zejména lidé kolem kickboxu jsou tragédií zdrceni. "Všichni jsme z toho překvapení, šokovaní a zdrcení. Laco rozhodně nebyl konfliktní typ, nikdy se nechtěl s nikým srovnávat,“ citují slovenská média šéfa Thótova Guard Steel Trans kickboxing klubu Petra Onuščáka.

tn.cz / gar