Vydražili NEJDRAŽŠÍ diamant světa. Za 834 milionů

Vzácný růžový diamant Fancy Intense Pink se v úterý prodal za rekordních 46,16 milionů dolarů (834,5 milionu korun). Informovala o tom agentura AFP.

Aukční síň Sotheby’s ocenila obdélníkový 24,78karátový diamant na 17 až 38 milionů dolarů. Zájemci ale vyhnali cenu na konečných 46,16 milionu dolarů, což je více než dvojnásobek ceny, za kterou se v roce 2008 prodal modrošedý diamant Wittelsbach, dosavadní držitel rekordu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Traktor, berle i nafukovací vana. To je k mání v dražbě zapomenutých věcíDiamant na prstenu koupil londýnský obchodník Laurence Graff, který přihazoval po telefonu. Jeho společnost koupila i 35,56karátový Wittelsbach a změnila svůj název na Wittelsbach-Graff Diamonds.

Růžový diamant byl jedním z nejvzácnějších kousků v nabídce aukční síně Sotheby’s. Ředitel oddělení šperků v aukční síni David Bennet o něm tvrdí, že je "dokonalý“ a že se řadí mezi kameny, které spadají do asi dvou procent nejvzácnějších diamantů na světě. Sběratelé po takových kamenech prahnou od té doby, co byly objeveny v Indii.

"Je to kámen s obrovským charakterem a přitažlivostí,“ řekl Bennet. "Je jako růžové šampaňské,“ dodal Bennet.
 

tn.cz / Mediafax