Vyklidili bratislavské letiště kvůli opuštěnému zavazadlu

Letiště Frankfurt
Zdroj: Oficiální zdroj
Letiště. Ilustrační foto

Opuštěné zavazadlo zapříčinilo ve středu evakuaci terminálu bratislavského letiště Milana Rastislava Štefánika. Zavazadlo bez majitele prověřili přivolaní pyrotechnici, informoval server deníku Sme.

Zavazadlo bylo v dopoledních hodinách objeveno ve veřejné části nové odletové haly letiště. Štítek se jménem na něm chyběl a nikdo se k němu nepřihlásil ani po několikanásobné výzvě letištního personálu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V letadle se splašili koně. Stroj nabral zpoždění


Vedení letiště nařídilo vyklizení prostoru a k zavazadlu byl povolán policejní pyrotechnik s psovodem. Potvrdil, že neobsahovalo nic nebezpečného.

Z bezpečnostních důvodů byl terminál uzavřen od 9:55 do 10:30 hodin. Odbavovací proces byl zastaven zhruba na půl hodiny a tři lety nabraly mírné zpoždění, uvedlo vedení letiště v prohlášení.

"Není to nic výjimečného. Je to standardní postup letiště v takových situacích," sdělila Mediafaxu mluvčí letiště Dana Madunická s tím, že terminál muselo opustit asi 300 cestujících.

Vzhledem k nezodpovědnosti pasažérů, kteří svá zavazadla často nechávají bez dozoru, je takový zákrok na bratislavském letišti vykonáván třikrát až čtyřikrát ročně.
 

tn.cz / Mediafax