Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hrozivá smrt

Školačku (16) ubodali v autobuse! "Mám z něj strach!" psala na internetu

Christina Edkinsová (facebook.com).

Vyšinutý muž včera před zraky šokovaných pasažérů ubodal teprve šestnáctiletou dívku, když jela autobusem do školy. Dívka přitom na Twitteru už před měsícem psala o strachu z podezřelých mužů, kteří ji v dopravních prostředcích sledují.

Christina Edkinsová, oděná v typické školní uniformě, nastoupila v centru Birminghamu do autobusu, který ji měl odvést do školy v nedalekém Halesowenu. Tam však nikdy nedorazila. Krátce poté, co se usadila v horním patře, se na ni vrhnul mladý muž, který jí zasadil ránu nožem do krku. Vše se podle svědků odehrálo velmi rychle.


Pár týdnů před smrtí se přitom Christina přátelům svěřila, že se kolem ní v autobuse pohybuje dosti zvláštní muž. "Dělá mi starosti. Pořád se zvedá ze sedačky, chodí nahoru a dolů a přesedává si na různá místa," napsala Christina na Twitteru.


Hrůznému činu přihlíželi vyděšení cestující, mezi nimi i řada dětí. Někteří z nich se dívce snažili pomoct, ale marně. Christina zemřela krátce po útoku, přivolaní lékaři už mohli jen konstatovat smrt.

 


Pachatelovi se po incidentu podařilo uniknout, protože autobus zrovna přijížděl do zastávky. Podezřelým je dvaadvacetiletý muž černé pleti ze Svazijska, který je pokládán za striktního křesťana. Vyšetřovatelé mají za to, že Christinu osobně neznal a vybral si ji náhodou.


Strážci zákona ho dopadli o několik hodin později po honičce v blízkém supermarketu. Nyní ho vyslýchají, provádějí forenzní testy a zkoumají záznamy z bezpečnostních kamer v autobusu. O motivech zatím nechtějí spekulovat, píše deník Daily Mail.

 


Jisté však je, že blonďatá školačka, která se chtěla stát zdravotní sestrou, měla z podivně se chovajících lidí ve veřejné dopravě oprávněný strach. I proto říkala, že cestování autobusem nesnáší a nemůže se dočkat, až bude moci řídit vlastní auto.

tn.cz / zdg