vojenský průšvih

Vysoký slovenský důstojník je podezřelý ze špionáže pro Rusko!

Vysoký důstojník slovenského generálního štábu ozbrojených sil je podezřelý ze špionáže pro Rusko. Byl dlouhodobě sledován a nejaktivnější byl údajně právě za současné krize na Ukrajině, informuje slovenský server TVnoviny.sk.

Unikly tajné vojenské informace ze Slovenska do Ruska? Právě to teď prověřuje vojenská policie a tajné služby Slovenska. Podle informací televize Markíza je ze špionáže pro Rusko podezřelý vysoký důstojník, který pracoval přímo na Generálním štábu ozbrojených sil. Případ se může rozrůst do skutečně velkých rozměrů, protože zmiňovaný důstojník přicházel do styku i s tajnými informacemi, rozhodnutími a strategiemi Evropské unie a NATO.
 

 

Televize zná i jméno podezřelého majora, ale zatím ho s ohledem na presumpci neviny nezveřejnila. Kontrarozvědka důstojníka údajně sledovala zhruba dva roky. Sledování agenty potvrdilo, že důstojník byl nejaktivnější právě v posledních dnech - v souvislosti s krizí na Ukrajině. Tajné informace prý dodával Rusům. Minulý týden mu vojenská policie zabavila dokumenty i pracovní počítač.
 

Podezřelý důstojník zatím ve vazbě není, ale do práce nechodí a oficiálně čerpá dovolenou. Ministerstvo obrany sice nechtělo případ popisovat do detailů, ale patrně se tomu nevyhne.

tn.cz / David Garkisch