Vyzývali k nepokojům na FACEBOOKU, dostali 4 roky!

Angličtí mladíci vyzývali k výtržnostem na Facebooku, dostali čtyři roky.

Ke čtyřem letům vězení odsoudil v úterý britský soud dvojici mladíků, kteří na sociální síti Facebook během násilností v anglických městech vyzývali k nepokojům. Píše to ve středu webový portál deníku Daily Mirror.

 

Dvacetiletý Jordan Blackshaw a o dva roky starší Perry Sutcliffe-Keenan, oba ze severní Anglie, založili na Facebooku stránky, na nichž uživatele internetu vyzývali k násilí ve svých městech. Zatčeni byli minulý týden.

 

Blackshaw na webu vyzýval k výtržnostem ve městě Northwich, Sutcliffe-Keenan podněcoval k násilnostem v nedalekém Warringtonu. Ke svým činům se přiznali.

 

Mladíci předtím nebyli souzeni za žádnou trestnou činnost. Soud ve městě Chester podle prokurátora Martina McRobba vzal v úvahu, že "zneužili technologie k podněcování k trestné činnosti". "Potenciálním vandalům jsme poslali důrazný vzkaz," řekl McRobb.

 

"Pokud si připomeneme minulý týden a vybavíme si, jakým způsobem se využívalo technologie k podněcování zločinnosti a organizování lidí za tímto účelem, je poměrně jednoduché pochopit, proč tento soud vynesl takové tresty," citoval deník Phila Thompsona z policie v hrabství Cheshire.

 

Vlna výtržností zasáhla minulý týden několik anglických měst včetně metropole Londýna. Nepokoje si vyžádaly pět mrtvých, řadu vyrabovaných obchodů a množství zapálených domů. Policie během násilností zatkla celkem přes 2700 lidí.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax