Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Z Afghánistánu budeme odcházet dlouho, říká americký generál Petraeus

Američtí vojáci nebudou s odchodem z Afghánistánu pospíchat. Prohlásil to velitel spojeneckých jednotek v islámské zemi generál David Petraeus v rozhovoru pro čtvrteční vydání deníku Times of London.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jeho slova se odlišují od prohlášení prezidenta Baracka Obamy, který opakovaně ujišťuje, že Američané nebudou v Afghánistánu ani o den déle, než je nutné, a že stahování vojáků bude zahájeno příští rok.

 

PSALI JSME:

Obama prý má spory s armádou kvůli strategii v Afghánistánu

Nejnebezpečnější mise amerického prezidenta: Afghánistán bez přípravy

 

Červenec 2011, který Obama označil za okamžik začátku odchodu vojsk Spojených států z Afghánistánu, je podle Petraeuse "odhadem". "Není to datum, kdy začneme spěchat, abychom co nejrychleji sáhli na vypínač a zhasli, než opustíme místnost," Podle generála v této době bude zahájen "proces, který se bude odvíjet podle situace na bojištích".

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ PAVLA ŠUBY Z LOŇSKÉHO ROKU Z DOBY PREZIDENTSKÝCH VOLEB:

 

"Je mi jasné, že hodiny Afghánistánu neutíkají tak, jak by lidé jinde chtěli vidět a jak bychom chtěli my," poznamenal velitel.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Generál Petraeus varuje před stupňováním bojů v Afghánistánu

 

Petraeus v rozhovoru ujišťuje, že si je vědom klesající popularity devítiletého tažení v islámské zemi. "Cítíme stejnou frustraci a netrpělivost jako řadoví občané. Věřím, že si ale všichni uvědomujeme důležitost této mise. Není žádných pochybností nad spojením mise s útoky z 11. září 2001 nebo útoky ve vaší zemi (Británii)," citují timesy Petraeuse.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax