Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Z japonského vězení utekl po 20 letech první vězeň!

Japonští policisté v pátek dopadli Číňana, kterému se o den dříve podařilo uprchnout z vězení ve městě Hirošimě. Zpravodajský portál The Mainichi Daily News připomíná, že to byl první úspěšný útěk z japonského vězení po více než 20 letech.

Čtyřicetiletého Li Kuo-lina dopadli strážci zákona kolem půl páté odpoledne místního času (08:30 SEČ) asi dva kilometry od věznice. Zdržoval se poblíž základní školy v hirošimské čtvrti Niši-ki.

 


Než ho policisté zadrželi, stihl si vězeň opatřit pletenou čepici, pracovní oblečení a bílou papírovou masku. Později vyšlo najevo, že se na útěku vloupal do soukromého bytu, kde kromě oblečení ukradl batoh a předměty denní potřeby. Na místě zanechal plechovku od piva se svojí DNA.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Řecký "Kajínek" utekl z vězení vrtulníkem. Už podruhé


Japonské věznice jsou velmi bezpečné, naposledy se z nich někomu podařilo utéct před více než 20 lety. Vyšetřovatelé proto nyní budou zkoumat, jakým způsobem se Číňanovi podařilo uprchnout a zda mu někdo pomáhal.


Li Kuo-lin byl v roce 2005 odsouzen na 23 let za vloupání a střelbu na policistu. Pátrání po něm bylo velkou událostí - zapojily se do něj stovky policistů, záběry dopadeného kriminálníka přerušily běžné vysílání televize.

maš tn.cz / Mediafax