Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Sestřelený boeing

Z tajemství letu MH17 opravdu mrazí! Proč?

Říká se, že sedmička nosí štěstí. Ačkoliv Boeing 777 z letu MH17 je spojen se sedmičkami opravdu hodně, štěstí mu to příliš nepřineslo. Ve čtvrtek byl sestřelen nad Ukrajinou!

V letu malajsijských aerolinií MH17 přišlo ve čtvrtek o život 298 lidí na palubě! Zatím není jasné, proč se stroj zřítil, a kdo je za to zodpovědný. Několik faktů k sestřelenému boeingu je však hodně podivuhodných!
 

Letadlo bylo sestřeleno na východě Ukrajiny 17. 7. 2014. Tedy přesně 17 let poté, co absolvovalo první let. Ten Boeing 777 registrační značky 9M-MRD absolvoval 17. 7. 1997!

 

Lidé na sociálních sítích upozorňují ještě na jednu sedmičku, která tomuto boeingu rozhodně štěstí nepřineslo. Součet letošního roku, tedy roku sestřelení, vychází 7 (2+0+1+4)!
 

Je to vše jen náhoda, osud, nebo pečlivě plánovaná akce?
Let MH17 malajsijských aerolinií se na východě Ukrajiny zřítil ve čtvrtek odpoledne, krátce před půl šestou. S největší pravděpodobností byl stroj sestřelen raketovým systémem Buk. Nad tím, kdo vypálil a kdo dal pokyn k výstřelu visí otazníky.
 


Vzhledem k napjaté situaci na východě Ukrajinu se z toho navzájem obviňují proruští separatisté a ukrajinská vláda. Všechny stopy zatím nasvědčují, že raketa byla vypálená z území kontrolovaného povstalci, což prohlásil Barack Obama a už předtím to řekla ukrajinská vláda.
 

Nepřímo to potvrdil i ruský prezident Vladimir Putin, který je na straně povstalců. Nicméně tvrdí, že za vše je odpovědný Kyjev. K sestřelení by prý nedošlo, kdyby ukrajinská armáda nepokračovala ve vojenské operaci na východě Ukrajiny. Zároveň obvinil Kyjev, že se vše snaží využít k prosazení "sobeckých politických cílů". Putin ve svém pondělním projevu také prohlásil, že separatisté by měli umožnit přístup mezinárodních odborníků a zajistit bezpečnost jejich práce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Celebrity se vyjadřují ke spadlému letadlu: Nemůžu uvěřit, že se to stalo, píše Jandová

Tragická smrt zpěvačky Rivera: Spadlo s ní letadlo, zanechala po sobě pět dětí!

TN.cz / hmr