Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragédie v Bostonu

Z TOHO MRAZÍ: Už žádní další zranění lidé, vzkazoval Martin. Rok poté zemřel při bombovém útoku!

Vzkaz Martina Richarda, který zemřel při útoku během bostonského maratonu
Zdroj: facebook.com
Už žádní zranění, vzkazoval Martin. On je bohužel jednou z obětí bostonského útoku

Při bombovém útoku v Bostonu přišli o život tři lidé. Byl mezi nimi i teprve osmiletý chlapec Martin. Na internetu se objevila jeho fotografie, ze které mrazí. Na jednom z jeho snímku vzkazuje: "Už žádní další zranění lidé! Mír."

Nejmladší obětí výbuchu při teroristkém útoku během bostonského maratonu je osmiletý Martin Richard. Zemřel v cíli, kde čekal na svého otce, který se závodu účastnil. Po internetu koluje Martinova fotografie, ze které doslova běhá mráz po zádech.
 

Zhruba před rokem se totiž nechal vyfotit se vzkazem, na kterém je napsáno: "Už žádní další zranění lidé. Mír!“
 

To se bohužel Martinu nesplnilo. Právě on totiž je jednou z obětí útoku v průběhu bostonského maratonu. Martin zemřel v prostoru cíle, když společně se svými sourozenci a maminkou čekal na tátu, který maraton běžel.
 

Těžce byla zraněna i jeho šestiletá sestřička Jane, které museli amputovat nohu, a jeho maminka. Jediný starší bráška Henry vyvázl bez zranění.
 


Při útoku během bostonského maratonu zemřeli celkem tři lidé a 176 osob bylo zraněno. Maratonu se zúčastnilo přes 27 tisíc běžců a půl milionu lidí běhu přihlíželo. Maraton běželo i třináct Čechů, žádný z nich nebyl při explozích zraněn.
 

Podívejte se na reportáže TV Nova o útoku v průběhu bostonského maratonu:
 


 

tn.cz / hmr