Z vězení, kde sedí KREJČÍŘ se 4 vězni PROKOPALI VEN!

Čtyři vězni čekající na soud ve vězení v johannesburském Boksburgu se v úterý časně ráno prokopali zdí své cely a uprchli.

Do stejného vězení byl v úterý převezen i Radovan Krejčíř, který v JAR čelí obvinění z pojišťovacích podvodů, informují servery Newtime a Independent Online.

 

PSALI JSME:

Soud s KREJČÍŘEM odročen. Podnikatele žaloval žalobce z jeho "seznamu smrti"

 

Podle podplukovníka Lungela Dlaminiho jsou muži nebezpeční. Uprchlí zločinci jsou obviněni ze zapojení do více než 25 bankovních loupeží v provincii Gauteng.

 

Policie zahájila pátrání po uprchlících a varovala občany, aby se je nepokoušeli zastavit, ale raději informovali úřady.

 

Jihoafrická média si obou úterních události – útěku čtyř vězňů a přeložení Krejčíře – všimla a spojila je. Server Independent Online uvedl článek o útěku titulkem: "Za tohle Krejčíř nemůže."

 

Radovan Krejčíř se v noci ze čtvrtka na pátek po dvou dnech na útěku vzdal do rukou policie. V pondělí se pak objevil před soudem. Soudní slyšení bylo odročeno na 7. dubna, kdy Krejčířovi právní zástupci zažádají o propuštění jejich klienta na kauci.

 

V úterý ráno se nečekaně opět objevil u johannesburského soudu a na žádost prokuratury byl přeložen z vězení Leeuwkop na severu Johannesburgu do vězení v Boksburgu na východním johannesburském předměstí. V tomto zařízení mohou být pouze ti obvinění, kteří čekají na soudní proces.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax