Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

To snad ne

Zabijáci z Bostonu jsou z Česka, myslí si Američané! Vyhlásí nám válku?

Útok v Bostnu - komentáře
Zdroj: Twitter / Isifa

Agenti FBI už identifikovali atentátníky, kteří odpálili bomby na bostonském maratónu. Jednoho z nich zastřelili, kvůli druhému hermeticky uzavřeli město a snaží se ho chytit. Podle Američanů jsou to bratři z České republiky.

Policie bratry identifikovala jako Čečence Tamerlana Carnajeva (26) a Džochara A. Carnajeva (19). Staršího z nich zastřelila při dramatické přestřelce, mladšího se snaží dopadnout.
 

Boston je kvůli tomu hermeticky uzavřený. Nefunguje veřejná doprava a obyvatelé Watertownu, kde k přestřelce došlo, mají zákaz vycházet z domu.
 

Etničtí Čečenci Carnajevové se podle NBC narodili jeden v Dagestánu a druhý v Kyrgystánu a americká média je většinou popisují, že pocházejí z regionu poblíž Čečenska.
 

Obyčejní Američané, kteří jsou proslulí svou ignorancí základního zeměpisu, ovšem na sociálních sítích nadávají na Čechy. Pletou si totiž Česko s Čečenskem.

 

 

Stejně jako se za čečenské války báli jezdit do Evropy, protože si mysleli, že je válka u nás, případně že je Česká republika někde v Rusku, nyní kroutí hlavou nad tím, co kdy Amerika České republice udělala zlého a kde vlastně leží. A další spekulují, jestli by nám měli vyhlásit válku. "Co teď? Válka s Českou republikou?", dotazují se na Twitteru.

 


 

Čeští uživatelé Twitteru už vše začali Američanům vysvětlovat. Na sociální píší, že Čečensko a Česká republika není totéž, že obě země jsou od sebe vzdáleny tisíce kilometrů.
 

JSME JAKO ČEČENCI? CO MYSLÍTE? DISKUTUJTE ZDE!
 

hel TN.cz