Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2012 18:17
Nosil u sebe zbraň ráže 9mm

Zabíjel pedofilní zvrhlíky, dostal doživotí. Rozsudek rozdělil Ameriku!

Patrick Drum
Zdroj: YouTube.com
Patrick Drum u soudu

Američan Patrick Drum rozdělil občany Spojených států na dva tábory. Jedni ho považují za hrdinu, druzí za chladnokrevného vraha. Dnes byl odsouzen na doživotí za vraždu dvou pedofilů, které zastřelil.

Patrick Drum (34) z oblasti Olympic Peninsula ve státě Washington se letos v červnu rozhodl vzít zákon do vlastních rukou a sprovodil ze světa dva pachatele sexuálních trestných činů.
 

Jedna z Drumových obětí Gary Blanton (28) byl nějakou dobu vrahovým spolubydlícím. Druhým zavražděným byl Jerry Ray (56), kterého Drum rovněž znal. Oba dva muže Drum zastřelil den po sobě zbraní ráže 9 mm.
 

Oba dva byli v minulosti shodně obviněni a odsouzeni jako pedofilové. Zatímco starší Ray zneužil dvě děti ve věku čtyři a sedm let, mladší Blanton se dopustil znásilnění středoškolačky.
 

Blanton měl ale podle své truchlící manželky pouze dobrovolný styk se svou tehdejší přítelkyní, která byla tehdy jen "pod zákonem".
 

Obě Drumovy oběti byli vedeni na seznamu pojmenovaném „Level Two“ tedy „druhý stupeň“. To je označení pro násilníky, u kterých se přepokládá riziko, že svůj čin mohou zopakovat.
 

 

Záhy po zatčení Drum přiznal, že měl v úmyslu pokračovat v zabíjení odsouzených deviantů, dokud ho policie nezastaví. Plánoval jet do města Jefferson County, rovněž ve státě Washington, kde žil další usvědčený násilník, kterého měl v plánu zastřelit.
 

Ani sám Drum ale není bez poskvrnky. V jeho trestních záznamech má své místo vloupání a drogové delikty. Od soudu tento týden odešel s doživotním trestem.

tn.cz / kisa