Záhada zmizelé Maddie: Policie tvrdí, že je možná naživu

Britská policie vydala fotografii, jak by Maddie, která zmizela v roce 2007 vypadala dnes, kdy by jí bylo devět let. A vyšetřovatelé se rozhodli obnovit její případ, protože pevně věří v možnost, že je dítě naživu.

Scotland Yard v úterý oznámil, že se vrací k případu Madelaine McCannové, která zmizela 3. května 2007 v portugalském Algrave a tlačí portugalské autority, aby obnovily vyšetřování. Policie také vydala fotografii Maddie, jak by asi dnes vypadala.
 

Maddie zmizela jako čtyřletá z rodinného apartmá v Praia da Luz, kde byla holčička na dovolené se svými rodiči Kate a Garym McCannovými. Ti v době zmizení dcery večeřeli s přáteli. Portugalská policie pátrání, při němž udělala bezpočet chyb, vzdala v červnu 2008, ale metropolitní policie případ na žádost rodičů znovu otevřela.

 

PSALI JSME:

Rodiče nezvěstné Maddie chtějí přezkoumat případ
 

Vedoucí vyšetřovatelského týmu Andy Redwood uvedl: "Upřímně věříme v možnost, že je Maddie naživu.“ K tomuto tvrzení policie dospěla po prozkoumání 40 000 dat, která se k případu vážou, a na základě časové osy událostí. se znovu vrací k verzi, že holčička byla unesena. Verzi by mělo nahrávat na 200 stop.

 


 

Na základě nových vodítek, které tým složený z 28 detektivů v rozsáhlém spisu odhalil, Redwood uvedl, že by případ mohl být přece jen úspěšně vyřešen.
 

Za posledních pět let bylo několikrát z různých míst světa hlášeno, že byla Madelaine spatřena, informace se však zatím bohužel nikdy nepotvrdila. Rodičům Maddie tak nyní svítá nová naděje, že dceru třeba někdo na fotografii pozná.

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

hel TN.cz