galerie kde se vzali?

Záhadní červi terorizují městečko! Otrávili vodu a ochromili život

Červi
Zdroj: isifa.com

Invaze záhadných rudých červů paralyzovala život v malém městečku na severu americké Oklahomy. Červi jsou natolik odolní, že na ně nezabírají ani silné žíraviny. A nikdo zatím neví, odkud se vzali a co jsou zač.

Problémy s nezvanými hosty řeší tisícové městečko Colcord od pondělka, kdy je odhalila pravidelná kontrola. Poté, co se rudí červi objevili v městském vodojemu, radnice přerušila dodávky vody, nechala zavřít školy a stejně tak i obchody či restaurace.
 


"Ty červy nezabije ani louh," cituje webový portál deníku Daily Mail místostarostu Codyho Gibbyho. "Vůbec netušíme, s čím máme co dočinění," dodal Gibby. Červi podle něj pronikají vodními filtry do rozvodné sítě.


Obyvatelům tak nezbývá nic jiného, než používat vodu v lahvích. Děti zůstaly doma a zavřena je i většina obchodů. Technici vodojem odpojili a nyní pracují na jeho důkladném pročištění. Proudy vody pročišťují i celý kanalizační systém.

GALERIE: Rudí červi ochromili život městečka Colcord

1
/
4
Zdroj: KOTV.com
Rudí červi ochromili život městečka Colcord - 2

Podle místostarosty zasáhla jeho městečko invaze jakýchsi žížal, které jsou dlouhé asi tři centimetry. Otázkou je, kde se tam vzali, protože vodojem se kontroluje každý den v roce, a to rovnou hned dvakrát.

tn.cz / zdg