ZÁKAZ VYCHÁZENÍ v Tunisu, policie střílí na občany

Tuniská vláda vyhlásila ve středu kvůli vlně násilností zákaz vycházení v hlavním městě Tunisu a jeho okolí. Informuje o tom agentura Reuters.

Zákaz vycházení platí od 20. hodiny do šesté hodiny ranní. Vláda ho vyhlásila na dobu neurčitou.
 

Protesty studentů a mladých absolventů, kteří viní vládu severoafrického státu z nedostatku pracovních míst, trvají od poloviny prosince.
 

Nepokoje vypukly poté, co se šestadvacetiletý prodavač ovoce a zeleniny pokusil spáchat sebevraždu, když mu policie zabavila zboží. Muž se zapálil a utrpěl vážné popáleniny, jimž minulý týden podlehl.

PSALI JSME:

POZOR v Tunisku! Armáda potlačuje protesty
 

Při střetech demonstrantů s policejními složkami zahynuly desítky lidí. Ve středu policisté zahájili střelbu do davu demonstrantů ve městech Douz a Thála, na místě zůstalo pět mrtvých.
 

V saharském městě Douz policisté zastřelili nejméně čtyři lidi, mezi nimi také univerzitního profesora.
 

Ve městě Thala policisté použili slzný plyn, aby rozehnali davy demonstrantů. Když se jim však ani tímto způsobem nepodařilo protesty v ulicích zastavit, začali do demonstrantů střílet. Zabili třiadvacetiletého Vajdžího Sajhího, který byl podle svého bratra Ramzího hluchý.
 

"Policisté mému bratrovi řekli, aby šel domů. On to však neslyšel a nereagoval a policisté na něj vystřelili," sdělil Ramzí.

tn.cz / Mediafax