Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zakladatel WikiLeaks opět šokoval svět. Pozval si do své show vůdce teroristů!

Zakladatel „práskačského“ portálu WikiLeaks Julian Assange opět šokoval svět. Tentokrát si pozval do své talk show vůdce islamistických teroristů.

Assange v úterý zahájil vysílání své talk show pro ruskou televizi Russia Today. Jeho prvním hostem byl Hasan Nasralláh, vůdce islamistického hnutí Hizballáh. To vzniklo po izraelské invazi do Libanonu v roce 1982. Jeho cílem je zničit Izrael, proti kterému bojuje, a oslabit vliv Západu na Blízkém východě.
 

S Nasralláhem, kterého USA, mnohé evropské země a Izrael považují za teroristu, vedl Assange rozhovor prostřednictvím online kamery. Nasralláh odpovídal z utajeného místa v Libanonu. Pro islamistického vůdce to byl první rozhovor po šesti letech.
 

Nasralláh v něm sdělil, že se hnutí Hizballáh pokoušelo zprostředkovat rozhovor mezi režimem syrského prezidenta Bašára Asada a opozicí. Asadova vláda prý "Palestincům pomohla,". Proto se Hizballáh zdržel podpory syrské opozice na rozdíl od opozičních hnutí v jiných arabských zemích, se kterými sympatizoval.
 

"Kontaktovali jsme opozici s nabídkou zprostředkování jednání s režimem. Ta ale dialog odmítla," řekl Nasralláh a pokračoval: "Od počátku tu byl režim připravený k reformám a dialogu a na druhé straně opozice, která to není připravena přijmout a chce pouze pád režimu. To je problém." Nasralláh v rozhovoru obvinil Západ a Izrael, že chtějí v Sýrii občanskou válku. V tom se prý shodnou s Al-Káidou.

ČTĚTE TAKÉ:
Šéf WikiLeaks Assange vydán do Švédska! Kvůli sexuálním deliktům

 

Assange svůj pořad The World Tomorrow (Svět zítra) připravuje z domácího vězení v Londýně. Tam čeká, jak soud rozhodne o jeho odvolání proti vydání do Švédska, kde je podezřelý ze znásilnění
 

cob tn.cz / Mediafax