Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ZÁPLAVY a SESUVY na Filipínách mají už 42 OBĚTÍ

Záplavy a sesuvy půdy, které ve střední a jižní části Filipín způsobily dva týdny trvající prudké deště, mají již 42 obětí. Počet mrtvých se zřejmě zvýší, dalších pět lidí se pohřešuje, informuje ve čtvrtek agentura Reuters.

Záplavy postihly třetinu z 80 filipínských provincií. Své domovy muselo v posledních dvou týdnech opustit 400 tisíc lidí. Na některých místech se situace již zlepšila a hladiny rozvodněných řek začaly klesat, lidé se proto mohli začít vracet do svých domovů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ZÁPLAVY v přímém přenosu: první oběť v Brisbane!

VIDEO ZÁPLAV: Krokodýli v ulicích děsí protinožce!

 

Škody podle odhadů přesáhnou 23 milionů dolarů (432 milionů korun). Poškozeny jsou silnice, mosty, desítky domů a také kukuřičná a rýžová pole.

 

"Naši vojáci helikoptérami rozváží pomoc a zjišťují, kde se již může začít s odklízením bahna a trosek a obnovou,“ sdělil ředitel vládního úřadu pro řešení katastrof Benito Ramos. Záplavy a sesuvy půdy zasáhly do života 1,3 milionu lidí, celkem je postiženo 144 měst.

 

Prudké deště sužují Filipíny od konce prosince. Mezi nejhůře postižené oblasti patří město Butuan na ostrově Mindanao. Tuto oblast muselo opustit přes 4.400 obyvatel.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax