Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.3. 2011 14:34

ČEŠTÍ turisté UVÍZLI v Thajsku! Ohrožují je záplavy! JDE JIM O ŽIVOT?

Záplavy na jihu Thajska si vyžádaly již 21 obětí. Tisíce turistů ve středu nadále zůstávají uvězněny v turistických rezortech, informuje agentura Reuters.

Vlaková spojení do postižených oblastí, včetně oblíbeného turistického letoviska Ko Samui, byla zrušena. Uzavřena byla také tři letiště. Množství turistů se tak nemůže dostat pryč z regionu.

 
Thajské námořnictvo již do oblasti vyslalo čtyři lodě a helikoptéry s dodávkami nezbytných potravin a věcí. Plavidla by rovněž měla evakuovat množství turistů a vesničanů. "Armáda a námořnictvo spolupracují při snaze evakuovat obyvatele oblastí, kde hrozí sesuvy půdy," uvedl Satit Wongnongtoey z úřadu premiéra. "V příštích dnech očekáváme další silné deště," dodal.
 
V problémech jsou i Češi
 
Problémy s odletem z Thajska má i minimálně devět Čechů. "Přibližně devět českých turistů, kteří měli odletět zítra, se už nevešlo na loď, takže si po dohodě s cestovní kanceláří pobyt v Thajsku prodlužují," řekl Okamura a zdůraznil, že se v zemi zdrží o den, maximálně dva. "Už mají rezervaci na nejbližší loď, i cestovní kancelář pro ně zajistila místa v náhradním letadle společnosti Austrian Airways," poznamenal Okamura.
 
Podle něj jsou největší problémy na třetím největším ostrově Thajska - Ko Samui, který je jedním z nejznámějších thajských letovisek. "Přívalové deště tam způsobily sesuv některých úseků silnic, kvůli tomu je přerušeno silniční spojení s letištěm v Ko Samui. Turisté se na něj mohou nyní dopravit pouze na lodi, což působí velké problémy," popsal situaci na místě Okamura.
 
Problémy má podle Okamury také minimálně 12 Čechů, kteří měli na ostrov Ko Samui dorazit ve středu. "Po dohodě s cestovní kanceláří stráví svůj pobyt v Thajsku v jiném letovisku," řekl Okamura a dodal, že na místě je přítomen český delegát, který situaci monitoruje a o jejím vývoji pravidelně informuje.

Povodně Thajsko
Zdroj: TN.cz Část Thajska je pod vodou. Ohroženi jsou i Češi.
 
Velkou vodu způsobily prudké deště, které zemi zasáhly před týdnem. Záplavy již zasáhly téměř milion lidí, tisíce rodin byly odříznuty od civilizace.
 
Nejhůře postižena je provincie Nakhon Sri Thammarat. Složitá situace panuje i v provinciích Surat Thani, Phattalung, Trang, Chumphon. V provincii Krabi zahynulo deset lidí při sesuvech půdy. Dalších nejméně deset lidí se tu nadále pohřešuje.
 
Záplavy také silně narušily zdejší produkci kaučuku. Problémy jsou především s převozem kaučuku ze zasažených oblastí.

Povodně Thajsko
Zdroj: TN.cz

 

Mediafax
Reklama