Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 5. 2010

Záplavy na jihovýchodě USA si vyžádaly už 27 obětí

Třídenní záplavy ve státech Tennessee, Mississippi a Kentucky na jihovýchodě Spojených států připravily o život už nejméně 27 lidí. Tisíce dalších musely opustit své domovy.

Od soboty do pondělí zemřelo v Tennessee 18 lidí, z toho jednoho zabilo tornádo. Tři lidé zemřeli v Kentucky a šest dalších na severu sousedního státu Mississippi. Záchranáři našli některé z obětí v jejich zatopených automobilech, jiné strhla vysoká voda.

 

Podle místních úřadů se jedná o nejhorší záplavy za poslední desítky let. I když předpovědi počasí varovali obyvatele před přívalovými dešti, jen málo kdo se dokázal připravit na bouře, které přišly.

 

"Je tam mnoho zatopených ulic a dálnic, mnoho cest je poškozených," popsala situaci na západě a ve středu země Missy Marshallová z úřadu pro mimořádné události státu Tennessee. Starosta Nashvillu Karl Dean vyzval obyvatele, aby šetřili vodou, protože jedna z městských úpraven vody byla kvůli bouřím uzavřena.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Záplavy v Riu už zabily 133 lidí

 

áplavy byly způsobeny silnými bouřemi, kdy za dva dny napršelo více než 33 centimetrů srážek. Bouři navíc doprovázela tornáda – vítr přetrhal elektrické vedení, jen v Tennessee bylo 22 000 domácností bez elektřiny. Evakuovat se muselo také 1500 hostů z hotelu Opryland na břehu rozvodněné řeky Cumberland.

 

Podle meteorologů voda začne opadávat nejdříve v úterý večer místního času (středa ráno SELČ).

tn.cz / Mediafax
Reklama