Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 6. 2014
Tři dny pod zámkem

Žárlivý milenec neunesl rozchod. Ženu tři dny mučil a ostříhal jí vlasy

Týrání_2
Zdroj: Thinkstockphotos

Žárlivý muž držel svou bývalou partnerku tři dny doma. Nedokázal se totiž přenést přes konec jejich osm let trvajícího vztahu.

Skotská rodačka Rebecca Watton (29) byla po tři dny násilně držena doma jejím bývalým přítelem Ianem Hassenem (27). Pár se rozešel v prosinci 2012, ale oba bývalí partneři zůstali přátelé, kteří praktikovali střídavou péči ve výchově jejich tří dětí.

 

Celá událost se stala poté, co Rebecca Watton přišla z večerní procházky domů. Hassen zde hlídal děti a jakmile Rebecca přišla domů, tak ji Hassen začal vyslýchat kde a s kým byla. "Vím, že mi pročítal zprávy v telefonu. Tu noc jsem totiž potkala muže, co mě požádal o číslo a následně mě pozval na večeři.“

 

Rozzuřený Hassen držel Rebeccu jako vězně a dokonce jí začal vyhrožovat smrtí. Na posteli ji každou noc sledoval, jak spí a po třech dnech jí vytáhl z postele se slovy: "Chtěl jsem počkat týden, ale udělám to teď!“

 

 

Vyděšená Rebecca si myslela, že se jí chystá zabít, ale místo toho vytáhl nůžky a beze slov jí začal stříhat vlasy. Se slzami v očích sledovala, jak její vlasy padají na postel její malé dcerky, která v tu dobu sledovala pohádky v obývacím pokoji.

 

Utrpení, které si Rebecca Watton musela prožít, skončilo, až když se jí podařilo přesvědčit Hassela k cestě do supermarketu. Tam ukázala její hrubě ostříhanou hlavu personálu, který okamžitě zavolal policii. Slečna Wattonová doufá, že její příběh inspiruje jiné týrané ženy a pomůže v boji proti domácímu násilí.

TN.cz