Herec se příliš sžil s rolí Tarzana. Zatkli ho a zabavili mu šelmy, které měl v obýváku

Filmovému představiteli Tarzana Stevu Sipekovi zabavili doma chované tygry a černého pantera, protože je špatně krmil a šelmy ohrožovaly široké okolí hercova floridského sídla.

Steve Sipek, který ztvárnil Tarzana v remaku filmu z roku 1970, choval tygry a černého pantera ve svém domě v Loxahatchee na Floridě. Neměl k tomu ale potřebné povolení a poté, co dlouhodobě odmítal spolupracovat s patřičnými úřady, mu autority zvířata odebraly.

 

Steve Sipek resp. Hawkes jako slavný Tarzan:


 

Sipek, původem z Chorvatska a známý také jako Steve Hawkes, byl obviněn z několika trestných činů a putoval do vazby. Podle serveru msn.com nebyli tygři dobře zajištěni, ohrožovali okolí a herec je navíc krmil nevhodnou stravou. Údajně také jeden z nich někoho kousl.
 

Není to poprvé, co jsou s hercovými šelmami potíže. V roce 2004 mu z pozemku utekl třistakilový tygr Bobo. Policie zvíře po 26 hodinách lovu zastřelila.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tygr přizabil chlapce, který se s ním chtěl vyfotit
 

Tygři a panteři jsou klasifikování jako divoké šelmy třídy 1 a jako takové jsou chápány jako významné ohrožení veřejnosti. Jejich majitelé musejí prokázat, že mají s jejich chovem rozsáhlé zkušenosti.
 

O Sipekovu licenci se floridské úřady začaly zajímat už v říjnu. Herec, který má před svým pozemkem ceduli, že "nepovolaní budou sežráni“, ale veškeré jejich žádosti a pokyny ignoroval. Jeho domácí mazlíčci byli umístěni do rezervace.
 

Steve Sipek chovaltygry jako domácí mazlíčky, ovšem bez patřičné licence:


 

hel TN.cz