Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video drama s dobrým koncem

Neuvěřitelné video! Chlapec přežil pád ze 14 metrů vysoké lanovky

Zdroj: YouTube.com

Chlapec (17) měl štěstí v neštěstí. Místo toho, aby seděl na lyžařské lanovce v klidu, házel po kamarádech koule s takovým zapálením, že se zřítil z lanovky. Čtrnáctimetrový pád zázrakem přežil.

Mladík neměl při jízdě na lanovce v lyžařském středisku Santa Fe připnutý bezpečnostní pás, na sedačce postával a dlouhou jízdu si krátil házením sněhových koulí po kamarádech. Jako by si říkal a průšvih a ten zanedlouho přišel.

 

"Myslím, že se zrovna chystal hodit kouli na sedačku před ním, kde seděl jeho kamarád. V momentě, kdy se napřahoval ztratil balanc a sklouzl ze sedačky. Chvilku ještě visel za ruce, ale pak se pustil," popsal pro deník Santa Fe New Mexican dramatický okamžik Cody Sheppard z lyžařského centra.

 

Následoval děsivý čtrnáctimetrový pád do sněhové peřiny. Pro mladíka okamžitě přiletěl vrtulník. Bylo těžké odhadnout, jaké vnitřní zranění mohl utrpět.
 

Přestože neztratil vědomí, měl otřes mozku, frakturu lebky, selhávaly mu plíce a natrhly se mu játra. Přesto se dá mluvit o štěstí, jízda na lanovce mohla být jeho poslední.


 

"Nechali si ho na pár dní v nemocnici na pozorování, a pak ho propustili. Já bych to asi nepřežil. Ten kluk měl hrozné štěstí a možná je to i jeho mládím," dodal Sheppard pro deník Santa Fe New Mexican.

 

Děsivý zážitek z lyžovačky na začátku února natočil jeho kamarád na mobil. Video zveřejnil na Youtube ale až toto pondělí. Teď už se na něj může chlapec dívat spolu se svými kamarády ve škole, kam znovu začal chodit.
 

tn.cz / anš