Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

to nemá obdoby

Zázrak: Lékaři holčičku prohlásili za mrtvou, ona ožila na pitevně!

dítě v inkubátoru
Zdroj: oficiální zdroj
ilustrační foto

Rodiče nestačili zírat. Přišli si do márnice pro mrtvou dceru, ta začala najednou plakat. Novorozená holčička obživla deset hodin poté, co ji lékaři prohlásili za mrtvou.

Maminka Jenny Adriana Hurtadová (28) porodila v kolumbijské nemocnici svatého Františka z Asisi před třemi dny ve městě Quibdo na severozápadě země, uvedla agentura AP. Jednalo se o předčasný porod v 27. týdnu těhotenství císařským řezem.
 

Holčička vážila jen 880 gramů a kvůli nedostatečně vyvinutým plicím měla velké dýchací potíže. Lékaři ji pouhých 35 minut po narození prohlásili za mrtvou. Tři hodiny potom přemístili tělíčko bez známek života z porodního sálu na pitevnu, uvedl ředitel nemocnice Farid Vieira.
 

Za dalších asi sedm hodin si pro holčičku přišla teta Reyes Hinesová, aby ji rodina mohla pochovat. Při předávání tělíčka ale holčička najednou otevřela oči a začala plakat. Okamžitě putovala do inkubátoru neonatálního oddělení, kde se nyní nachází ve stabilizovaném stavu.

 


 

"Sami nechápeme, co se stalo. Lidské tělo navždy zůstane záhadou. Holčička dostala jméno Milagros, což znamená zázrak, protože to, co se stalo, zázrak opravdu je," dodal Vieira.

 

hel TN.cz