DOBRÝ SKUTEK

Zázraky se dějí: Poctivý taxikář vrátil zapomenutých 6 milionů!

Poctivý taxikář Gerardo
Zdroj: TV Nova

Fakt, že se kolem Vánoc konají dobré, až zázračné skutky, potvrdil i jeden americký taxikář. Zákazník si u něj v autě na Štědrý večer zapomněl hotovost - a nešlo o žádné drobné- v přepočtu šest milionů koun. Řidič ale nezaváhal ani na chvíli a peníze majiteli vrátil.

Gerardo by klidně mohl být taxikářem roku. Na zadním sedadle jeho vozu zůstalo šest milionů korun. A jemu bylo hned jasné, co s nimi udělá. "Nejdřív jsem si myslel, že je to krabice s čokoládovými bobony," vypráví pocitvý taxikář. Pak se ale Gerardo podíval pořádně a málem omdlel.

 

Ani na vteřinu ale nepomyslel na to, že by si je nechal. "Jsem jednoduše šťastný. Udělal jsem dobrou věc pro sebe, pro mou rodinu i pro toto město," pokračuje Gerardo.

 

Poctiví taxikáři se najdou po celém světě - jeden z Austrálie vrátil majitelům přes 2 miliony korun, které u něj zapomněli. V Německu zase mají taxikáře, který staršímu páru vrátil téměř 7 milionů korun.

 


I v Česku jsou poctiví řidiči - v tomto případě autobusu. Pan Lukáš v něm našel dámskou kabelku, ve které bylo téměř 300 tisíc korun - neváhal a všechny peníze vrátil - patřily téměř 80ti leté stařence. Každého v této spouvislosti určitě napadne, na co asi myslí člověk, který zapomene, že sebou má tašku s několikamilionovou hotovostí.

Martina Nášelová tn.cz / hru