U Japonska udeřilo zemětřesení! Pobřeží zasáhla menší vlna tsunami

Zemětřesení o magnitudu 6,8 udeřilo ve středu u severovýchodního pobřeží Japonska. Otřesy vyvolaly malou vlnu tsunami, informuje agentura AFP.

Epicentrum zemětřesení bylo asi 210 kilometrů od ostrova Hokkaidó. Podle prvotního varování japonských seizmologů by mohla vzniknout přílivové vlna až 50 centimetrů vysoká.
 

Americká geologická služba (USGS) uvedla, že zemětřesení začalo v 18.08 hodin místního času (10.08 SEČ) a jeho hypocentrum bylo v hloubce 26,6 kilometru. Příchod první vlny se očekával kolem 18.40 hodin místního času (10.40 SEČ). Úřady vydaly doporučení k evakuaci obyvatel žijících na pobřeží.
 

ČTĚTE TAKÉ:

OBRAZEM: Japonsko rok po ničivé tsunami. Dokonale uklizeno!
 

Vlna, kterou otřesy vytvořily, byla nakonec deset centimetrů vysoká.
 

Tichomořské středisko varování před tsunami (PTWC) oznámilo, že rozsáhlá tsunami v Tichém oceánu nehrozí.

 

Stejnou oblast pak zasáhlo několik dalších zemětřesení o magnitudu od 5,7 do 6,1. Jejich hypocentra ležela v hloubce od 9,5 do 22,2 kilometru. Podle dostupných informací žádné materiální škody nevznikly.
 

Japonsko si v neděli připomnělo první výročí od ničivého zemětřesení o magnitudu 9,0 a následné vlně tsunami. Počet potvrzených obětí je 15 846, stále se pohřešuje dalších 3317 lidí. Otřesy a tsunami poškodily jadernou elektrárnu Fukušima I.
 

Agentura Kjódó uvedla, že středeční zemětřesení provoz jaderných zařízení neovlivnilo.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax