galerie Bolesti nebrali vážně

Žena zemřela na rakovinu. Odmítli ji otestovat, byla prý moc mladá

Dawn Weston - 4
Zdroj: Twitter / YouTube.com
Téma:

Lékaři odmítli hned třikrát udělat ženě testy na rakovinu, protože je příliš mladá. Tvrdili ji, že jí musí být nejméně 25 let, ale tehdy jí bylo jen 24 a tak testy neprovedli. Když už o několik měsíců později svolili, zjistili, že má rakovinu. Na ni letos na jaře zemřela.

Šestadvacetiletá Dawn Westonová zemřela na rakovinu děložního čípku jen čtyři měsíce po svatbě! Lékaři ji předtím hned třikrát odmítli udělat testy právě na rakovinu.
 

Dawn v prosinci 2012 šla za lékařem s bolestmi zad, ale jelikož jí bylo jen 24, odmítl jí udělat testy na rakovinu. Protože minimální věk pro tyto testy 25. To se opakovalo hned několikrát, až po několika týdnech konečně lékaři test provedli. A žena opravdu měla rakovinu!
 

Lékaři začali s léčbou a ta byla zpočátku úspěšná. Společně se svým přítelem Danem už plánovali svatbu. Vše se ale změnilo na konci loňského roku, lékaři totiž Dawn oznámili, že se rakovina vrátila.
 

GALERIE: Dawn Weston

1
/
9
Zdroj: Twitter / YouTube.com
Dawn Weston - 1

 

S Danem proto pozměnili plány a svatbu udělali o několik měsíců dřív, ještě před tím, než Dawn nastoupí na chemoterapii. Svůj vysněný den museli zorganizovat jen za pět týdnů.
 

Štěstí si ale mladí novomanželé příliš neužili. Dawn podstoupila chemoterapii, ale ta příliš nezabrala, protože 22. května letošního roku zemřela!
 


Její zdrcený manžel nyní bojuje za snížení limitu pro screening rakoviny děložního čípku. "Když Dawn začala mít bolesti zad, šla k doktorovi, ale nikdy ji nenabídl test na rakovinu děložního čípku, protože byla příliš mladá. Předtím než ji rakovinu diagnostikovala kvůli nesnesitelné bolesti zad velmi brečela. Trvala dlouho než ji test udělali a pak bylo příliš pozdě," prozradil Dan britskému portálu DailyMail.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Porazila rakovinu, svůj boj s nemocí natočila na video

Kdo říká, že potřebuju dvě? Ženy po mastektomii nafotily kampaň

Jaké máte riziko rakoviny čípku? TEST
Rakovina děložního čípku - hrozí i tobě?
Rakovina děložního čípku - co to vůbec je, a jak se bránit?

Související témata:
TN.cz