Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ženě zničil život jedovatý náramek. Málem ji zabil!

Čtyřicetiletá matka dvou dětí přišla o přítele, dům, auto i práci a nakonec skončila s halucinacemi v blázinci. Potom zjistila, že za všechno může její náramek, který obsahuje životu nebezpečný jed.

Jo Wollacottová z britského Bridportu si v roce 2010 koupila na eBayi laciný náramek. Během následujících dvou let trpěla abscesy, ekzémy a halucinacemi, přišla o přítele, o práci i o domov a dvakrát ji zavřeli do blázince.
 

Nikdo nechápal, co se s Jo děje, a nakonec se ukázalo, že může být ráda, že je naživu. Její náramek byl totiž vyroben z bobulí tropického keře sorotku růžencového, které obsahují lektin abrin. Ten je 75 krát toxičtější než ricin a spolknutí pouhých 3 mikrogramů způsobí smrt.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nad jedovatou moučkou asi zavírali oči podplacení veterináři
 

Problémy se začaly vršit, sotva náramek začala nosit, ji ale ve snu nenapadlo, co je jejich příčinou. ůCelé léto jsem zvracela a měla průjem. Také se mi pořád dělaly abscesy v ústech a ekzémy na rukou a nohou. Byla jsem ze svého náhle se zhoršujícího zdraví zmatená,“ popsala Jo listu Daily Mail.

 


 

"Bylo mi špatně nejen fyzicky ale i psychicky. Přítel to nevydržel a rozešel se se mnou. Kvůli velkému počtu zameškaných dní mě vyhodili z práce, čímž jsem se dostala do dluhů a musela jsem prodat dům a auto. Dvakrát jsem skončila v blázinci s halucinacemi a lékaři nevěděli, co se mnou, protože si mysleli, že jsem zfetovaná, jenže všechny testy byly negativní.“

 


 

Všechno se vysvětlilo, až když Jo sedmiletý syn Dagan úplnou náhodou přinesl ze školy domů leták ministerstva zdravotnictví, který před náramky ze smrtelných bobulí důrazně varoval a ona si uvědomila, že má jeden takový na ruce.
 

"Nemohla jsem tomu uvěřit. Celé dva roky ničil život náramek. Moje noční můra ale konečně skončila.“

 


 

hel TN.cz