Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nelítostná vražda

Zloději zastřelili chlapce (4). Báli se, že jeho pláč zalarmuje sousedy

střelec
Zdroj: isifa.com
Dítě střelili do hlavy (ilustrační foto)

Brazílie je otřesená vraždou pětiletého chlapce. Zloději ho zastřelili, protože plakal a báli se, že vyplaší sousedy.

Šest ozbrojených mužů vtrhlo do domu chudé švadleny na brazilském předměstí. Veronica Capcha Mamaniová popsala, že pět z nich mělo na hlavě masku. "Dali jsme ji 3500 realů (cca 31 000 korun). Byli netrpěliví a řekli si o více. Dali jsem jim dalších 1000 realů (9000 korun) a to bylo všechno, co jsme měli," popsala nešťastná matka BBC.


"Položili mému synovi nůž na krk a chtěli více. Hodně plakal," svěřila se Mamaniová. "Nezabíjejte mě, nezabíjejte mojí maminku, byla poslední slova, která řekl. Báli se, že jeho pláč zalarmuje sousedy." Muži nelítostně zastřelili chlapce do hlavy. Brayan zemřel v matčině úmrtí.


Čtyři pachatelé už byli zadrženi. "Chceme spravedlnost, viníci musí skončit ve vězení.Poté se vrátíme do Bolívie," řekl otec Edberto Yanarico Quiuchaca. Rodina se do Brazílie přistěhovala před šesti měsíci. "Hledali jsme lepší práci, ale našli jsme jenom násilí," dodal. Rodiče se rozmýšlí, zda chlapce pohřbí zde nebo v Bolívii. Nejdříve ale musí sehnat finance na cestu zpět.
 


Vražda vyvolala protesty bolivijských imigrantů před místní policejní stanicí v Sao Paulu. Ve městě jich žijí tisícovky a často velmi nuzných podmínkách. Mnoho jich totiž mluví špatně španělsky a portugalsky.
 

tn.cz / anš