Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

naděje

Hanka a Tonča ŽIJÍ!? Promluvily z Pákistánu! Jsme šťastné, že se ozvaly, zní od rodin

EXKLUZIVNĚ: Redakce TN.cz obdržela video, na kterém mluví dvě Češky, které zmizely před více než 100 dny v Pákistánu. Jsou Hana Humpálová a Antonie Chrástecká skutečně na živu? Záznam byl údajně pořízen 16. dubna. Dívky chce skupina vyměnit na muslimskou lékařku.

Je to více než sto dnů, co v Pákistánu zmizely dvě české turistky. Byly uneseny 13. března. Od té doby nebyly o Antonii a Hance žádné informace. Nebo možná byly, ale zpravodajské služby České republiky a Pákistánu je neuvolnily do médií. Nyní ale redakce TN.cz obdržela video, na kterém obě dívky hovoří. Souběžně upozornil na existenci videa i portál Blesk.cz.
 

"Jmenuji se Antonie Chrástecká. Jmenuji se Hana Humpálová," zní ve videu. Vyděšené dívky oblečené do místního oděvu čtou text z papíru, na pozadí zní orientální hudba. Jsou v dobré kondici, ale upozorňují na to, že jejich život je v ohrožení. Na videu jsou vidět také cestovní doklady obou dívek.
 

GALERIE: Hanku a Tonču v Pákistánu unesli už před více než čtvrt rokem

1
/
10
Zdroj: youtube.com, facebook.com
Unesené Češky - Hana a Tonča

 

Video poslal do redakce TN.cz člověk, který na facebooku vystupuje jako Orna Moshe a již dříve se o osud dvou českých turistek zajímal. Video pověsil Orna Moshe na svůj profil v noci z úterý na středu.
 

Rodiny jsou šťastné za tu naději...
 

"Jménem obou rodin bychom chtěly říct, že jsme šťastné, že jsme konečně dostaly zprávu o Toničce a Hance. Ulevilo se nám, že jsou naživu a zdravé. Tonička a Hanka nikdy nikomu neublížily a prosíme o jejich propuštění. Chtěly bychom jim vzkázat - moc nám chybíte a moc na vás myslíme," vzkázaly rodiny dívek přes agenturu ČTK.
 

Foto silnice, kde Češky zmizely:


 

Z videozáznamu vyplývá, že únos dvou Češek je odvetou za akce FBI a Západu proti muslimům. Únosci vzkazují, aby byla propuštěna žena jménem Aafia Siddiqui.  Tu údajně v roce 2003 unesli z pákistánského města Karáčí právě američtí agenti. Američané se domnívají, že Aafia spolupracovala s teroristickou sítí al-Kaída a vězní ji. Celý příběh Aafie si přečtěte ZDE 
 

Až bude vystudovaná lékařka Aafia Siddiqui volná, budou prý propuštěny také obě Češky. Takový je požadavek únosců. Video bylo údajně pořízeno 16. dubna - to je den po teroristickém útoku na bostonský maraton. 

 

sta TN.cz