krysí pohroma

Experti varují: Krysy dorůstají obřích rozměrů a jedy na ně už nepůsobí

Krysa
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto
Téma:

Krysy poslední léta dorůstají obřích rozměrů. Dosahují půl metru a jsou imunní vůči všem jedům! Čeká nás krysí apokalypsa?

Z Británie přišla výstražná zpráva, že se u nich začaly objevovat krysy, které jsou svojí velikostí srovnatelné s malými kočkami. Přestože se je snaží Angličané všemi způsoby vyhubit, jedy na tyto hlodavce už nezabírají. Deratizátoři proto žádají Evropskou unii, aby povolila k jejich hubení použití silnějších látek.


Gigantické krysy nahání v Británii strach. Jejich zvýšený výskyt nahlásila všechna velká města, jako je například Londýn, Birmingham nebo Liverpool. Obavy z jejich výskytu by ale měly mít všechny státy.
Proč krysy dorůstají takových rozměrů, nikdo nedokáže přesně  vysvětlit. Spekuluje se o tom, že za to může vlhké počasí. Další příčinou může být, že se tito odpudivý hlodavci snadněji  dostávají k potravě, kterou nachází vyhozenou v popelnicích.


Právě přísun vyhozeného jídla je udržuje v blízkosti obydlí. Na gigantické rozměry může mít vliv i druh vyhozeného jídla, které je nezdravé nejenom pro nás, ale i pro tyto škůdce. 
 


Deratizátoři si velice lámou hlavu tím, jak se krys zbavit. Jedy, které používali do teď na krysy už nezabírají. Hlodavci si na ně už zvykli a jsou proti nim imunní. Silnější jedy jsou ale nebezpečné pro děti, volně žijící zvířata nebo domácí mazlíčky, kteří by je mohli objevit a omylem pozřít.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Americký učitel doma schovával stovky hadů a krys. Prozradil ho zápach

Tyto tvory jste ještě neviděli: 9 zvířat objevených v roce 2013

Související témata:
TN.cz