Žralok zaútočil na surfaře! Vyvázl jen se škrábanci

O neuvěřitelném štěstí může mluvit Stephen King (51) z Austrálie. Jen o vlásek unikl smrti, když na něj při surfování zaútočil žralok.

Stephen právě pádloval na surfu na otevřeném moři, když na něj ze strany zaútočil žralok. Podařilo se mu uniknout jen s několika drobnými ranami na noze. Ostré žraločí zuby zanechaly stopy také na Stephenově surfu.

 

"Jsem nejšťastnější člověk na světě s dvěma nohama," neskrýval úlevu po útoku Stephen. "Právě jsem se chystal rozjet, když přišla ze strany ta obrovská rána. Vymrštilo mě to do vzduchu. Pak jsem vedle sebe viděl kus ukousnutého surfu," popisuje Stephen okamžiky, na které nezapomene do konce života.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na francouzského diplomata zaútočil žralok!

 

U australských břehů je v poslední době vidět hodně žraloků. Naposledy byl zaznamenán žraločí útok ve středu, kdy u populární pláže Maroubra na předměstí Sydney kousl predátor čtrnáctiletého Ronalda Masona do nohy. Ronald naštěstí vyvázl z útoku stejně jako Stephen jen s lehkým zraněním.

 

Nedávno byl spatřen velký bílý žralok také u pobřeží Perthu. Do studia místního rádia Fairfax volal rybář přímo z hladiny moře. "Jsem na 6-metrové rybářské lodi a kolem ní krouží stejně velký žralok," šokoval posluchače rybář, který se představil jako John.

tn.cz / hru