Žaluje mrtvého (†18)! Zranilo ji jeho letící zkrvavené tělo

Osmnáctiletého mladíka kvůli jeho nerozvážnosti přejel vlak a zabil ho. A jeho rodina po tragédii trpí dál. Soudí se s ní žena, kterou zranily letící části mladíkova těla, a ona tvrdí, že je za to odpovědný.

Hiroyuki Joho (†18) zemřel, když hloupě vběhl před rychlík na stanici v Chicagu, protože si ho spletl s vlakem, na který čekal a který tam měl zastavit. Rychlík ho roztrhal, velká část jeho těla proletěla 30 metrů vzduchem a zranila ženu stojící na nástupišti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tady šlo o život! Děti se dívaly na vláčky, jedno spadlo do kolejí
 

Gayane Zokhrabovová (58) nárazem mladíkova torza utrpěla zlomeninu nohy a zápěstí a měla pochroumané rameno. Zažalovala tedy rodinu chlapce za finanční odškodnění újmy na zdraví. K nehodě došlo v roce 2008 a nyní se případ znovu dostal k soudu.
 

Ten původní žalobu zamítl s tím, že chlapec, který se snažil doběhnout svůj vlak, nemohl tušit, že je to jiný vlak a že ho zabije, a už vůbec nemohl předvídat zranění paní Zokhrabovové. Nyní ale naopak dospěl k závěru, že Joho neměl vůbec co vstupovat do kolejiště, protože tak ohrozil nejen sebe ale i ostatní cestující.
 

"Když někdo udělá něco tak hloupého, jako tento chlapec, měl by nést odpovědnost za následky, které to bude mít,“ prohlásil advokát Zohrabovové Leslie Rosen. "Ten případ by měl být posuzován stejně, jako když se třeba cestující zraní poté, co strojvůdce prudce zabrzdí.“
 

Bizarní soudní proces ještě nebyl ukončen, mnozí nad ním ale jen kroutí hlavou. "Pokud zemřete po strašlivé srážce s vlakem, dávejte si pozor, aby části vašeho těla nedopadly na jiné lidi,“ shrnul ironicky Johův kamarád. „Hiroyukiho měl každý rád. Pořád se smál. Chybí nám. Ten soudní spor je úplně absurdní.“
 

hel TN.cz