DĚSIVÉ! ZRODIL SE DALŠÍ FARAON! Brit se nechal MUMIFIKOVAT!

Egyptského krále Tutanchamona a britského taxikáře Alana Billise (†61) od sebe dělí tisícovky let. Přesto mají jedno zásadní společné – nechali se po smrti mumifikovat. Brit tak učinil čistě dobrovolně a taky z lásky k dokumentárním televizním pořadům.

Alan Billis se zapsal do povědomí veřejnosti ve světě zajímavým prvenstvím: stal se prvním člověkem dobrovolně mumifikovaným postupy známými přímo ze starověkého Egypta.

Taxikář, který zemřel na rakovinu plic, vysvětlil neobvyklé rozhodnutí v dokumentu, pro jehož účely byla mumifikace provedena. „Lidé nechávají vlastní mrtvá těla na vědecké účely celé roky. Pokud bychom se k tomu dobrovolně neodhodlali, nic nového by se nezjistilo,“ cituje Alanova slova z dokumentárního filmu britský deník Daily Mail.
 

ČTĚTE TAKÉ:

V Egyptě objeveno 57 starověkých hrobek s mumiemi

Na možnost muž přišel, když při sledování televize uviděl inzerát. Tvůrci dokumentu chtěli celý proces zachytit. Manželku pana Billise neobvyklé rozhodnutí chotě však příliš nepřekvapilo.


„Když mi řekl, že po telefonu právě mluvil o možnosti nechat se mumifikovat, pomyslela jsem si, že to na něj přesně sedí. Je to zkrátka věc, kterou bych o něj očekávala,“ svěřila se Janet (68), která podobně jako jejich tři děti vyjádřila pro neobvyklé rozhodnutí podporu.

PSALI JSME TAKÉ:

Hrůzný nález: mrtvola jako mumie


Za poutavý lze považovat také samotný proces mumifikace. Mrtvolu muže (po vyjmutí všech orgánů kromě mozku a srdce) pokryli odborníci směsí oleje a pryskyřice a solí nalezenou v Egyptě na vyschlých březích řek. 

Měsíc po popsaném procesu tělo vysuší a zabalí do plátna. Podle informací britských médií vydrží mrtvola v nerozloženém stavu klidně několik tisíc let.

Daily Mail