NÁLEZ BOEINGU

Ztracený boeing je možná na světě! Našel ho mladý student na TÉTO FOTCE

Student z Tchaj-wanu možná našel ztracený boeing. Pomocí webové stránky Tomnod našel satelitní snímek malajsijské džungle, na kterém je vidět letadlo. Je to ale ztracený boeing?

Po záhadně zmizelém letadle pátrají tisíce expertů po celém světě, zatím ale bez valného výsledky. To co se zatím nepodařilo specializovaným týmům s nejmodernějším vybavením, možná zvládl student univerzity na Tchajwanu. Pomocí webových stránek Tamnod.com objevil snímek, na kterém je možná vidět vrak letadla.

 

Zatím není jasné, jestli je snímek pravý, nebo se jedná o povedenou fotomontáž. To, že by snímek mohl být pravý, ovšem potvrzují svědectví lidí z okolí. "Nikdy jsem neviděl letět letadlo tak nízko. Už jsem párkrát viděl hydraplán, ale tohle určitě nebyl jeden z nich," řekl portálu Dailymail jeden z místních rybářů.

 

 

Letadlo s 239 lidmi na palubě zmizelo v noci na 8. března na trase z malajsijské metropole Kuala Lumpuru do Pekingu. Společnost DigitalGlobe zahájila svůj projekt na stránkách tomnod.com 11. března, když vyzvala veřejnost, aby začala prohledávat snímky s vysokým rozlišením z pěti jejích satelitů, a pokusila se tak pomoci při hledání. Odezva byla tak velká, že minulý týden způsobila přetížení počítačů.

 

Dobrovolníci pátrající na internetu od té doby v debatách poukázali na řadu míst, kde nalezli předmět ve tvaru letadla. "Má to tvar letadla, ale pochybuji. Podobný tvar je na mapovém výseku 112075, taky blízko řeky... nejspíš jsou to potopené stromy," napsal uživatel pod jménem Rasande Tyskar Youness Mikou. "Je to trochu malé, ale tvarem to určitě letadlo připomíná," odpověděla mu diskutérka s přezdívkou Alice von Malice. Další pátrající zmiňují oblasti, kde podle jejich zdání plují na moři sedadla stroje, trosky, velké olejové skvrny či dokonce "socha Ježíše".

 

Firma pomocí svých programů vybírá nejslibnější stopy, na něž je uživatelé upozorňují. Zvlášť velkou pozornost věnuje oblastem, které jako možné místo nálezu podezřelých předmětů označí víc lidí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


Německé Brémy v šoku: Podle tohoto videa tam létalo UFO!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hru