Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Concordia půjde ke dnu. Majitel ji označil za "ztracenou"

Společnost Costa Crociere i pojišťovny se zřejmě nebudou pouštět do záchrany lodi Costa Concordia. Oznámil to ředitel společnosti Pier Luigi Foschi. Loď tak bude zřejmě zcela odepsána.

Záměr společnosti loď zlikvidovat oznámil její ředitel v Senátu, kde odpovídal na dotazy. "Jsme toho názoru, že loď už nebude možné uvést do provozu a pojišťovny ji označí za zcela ztracenou," uvedl Foschi.

 

Pro společnost Costa Crociere i miamskou společnost Carnival to bude znamenat značnou ztrátu, napsal web novinky.cz s tím, že na burze akcie společnosti ztratili už skoro pětinu hodnoty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pasažéři Concordie dostanou balík peněz jako odškodné!

 

Nejvíce diskutovaným tématem v Senátu bylo zda byla evakuace nařízena včas. Jak uvedl ředitel. Kapitán ji nařídil 12 minut poté, co loď narazila na útes a slíbil interní vyšetřování katastrofy, které by mělo prokázat nebo vyloučit porušení vnitřních nařízení a disciplíny.

 

Pátrání po obětech bylo zastaveno už v úterý. Teď se veškeré dění kolem vraku soustředí na odčerpání 2400 tun nafty z lodi, aby nevytekla do vody. To by mělo trvat asi měsíc. Pak by se měl vrak začít odstraňovat. Co s ním však bude, je dosud nejasné.

 

PSALI JSME:

CONCORDIA: Pátrání ukončeno. Z vraku se stal hrob 15 lidí

 

Záchranným pracím nepřeje počasí

 

Vlny rozbouřeného moře ve středu vyrazily řadu oken výletní lodi Costa Concordia ztroskotané u italského pobřeží. Kvůli špatnému počasí jsou přerušeny všechny aktivity, informuje agentura AFP.

 

Kvůli silnému větru byla také přerušena doprava mezi ostrovem Giglio, u jehož břehu Concordia ztroskotala, a přístavem Santo Stefano na pevnině.

 

Loď s více než 4200 lidmi na palubě ztroskotala v pátek 13. ledna při plavbě u břehů jižního Toskánska. Téměř 300 metrů dlouhé plavidlo najelo na skalisko u ostrova Giglio a převrátilo se na bok. Zemřelo pravděpodobně 32 lidí – záchranáři zatím potvrdili 17 obětí, 15 lidí se pohřešuje.

muf tn.cz / Mediafax