Když věda nestačí

Světové podivnosti: 5 největších záhad, které nedají vědcům spát

Existuje mnoho záhad, které dosud nikdo neobjasnil. Dokonce ani nejmodernější vědecká technika nepomáhá. Podívejte se na ty nejzáhadnější.

Ztracená Atlantida

Atlantida měla být zemí, kde se nacházela vyspělá civilizace. Jediné informace o ní pocházejí z Platónových spisů. Atlantská kultura měla být zničena katastrofou, která se udála okolo roku 9600 před naším letopočtem. Dodnes se vedou debaty o její existenci i pravděpodobné poloze.

 

Lidská chodidla na pláži

Moře, které vyplavuje lidská chodidla? Na jedné pláži v Britská Kolumbii zažívali lidé opravdu hororové záležitosti. Nikdy se nepodařilo objasnit, komu chodidla patří, a pokud se jedná o vraždu, proč se nevyplavují i další části těl.

 

 

Obrazce na planině Nazca

Civilizaci Nazca se připisují fascinujících geoglyfy na povrchu Země.  Lidé z této civilizace vytvářeli  gigantické obrazce pavouků, opic, žraloků i květin. Jejich přesnost a měřítka jsou neuvěřitelná.

 

Bermudský trojúhelník

Oblast ležící mezi Miami na Floridě, Portorikem a Bermudami je známá jako bermudský trojúhelník nebo také ďáblův trojúhelník. Údajně tam záhadně mizí lodě. Jako typický případ se uvádí nevysvětlené zmizení 5 amerických bombardérů Grumman TBF Avenger.

 

Černá Dahlia

Elizabeth Short, které se přezdívalo Černá Dahlia, byla zavražděna v roce 1947. Rozpůlené tělo mladé Američanky bylo nalezeno uprostřed parku v Los Angeles. K tomuto činu se přihlásilo asi šedesát lidí, ale přesto se tuto vraždu nikdy nepodařilo objasnit. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 největších nevysvětlitelných záhad

Co je to, hele? Dvouhlavý tele! A další zmutované bestie

Vyvolávání duchů: Zábava, nebo nebezpečná hra?

pet TN.cz