Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.11. 2012 11:09
Gangnam style v Praze

500 lidí chtělo tančit na Václaváku. Akci zhatila technika, pak i strážníci

Zdroj: TV Nova

Víc než pět set mladých lidí se ve středu v podvečer sešlo na Václavském náměstí v Praze. Chtěli tu tancovat na hudbu z klipu, který se stal internetovým hitem. Akce ale skončila poněkud rozpačitě. Nejprve organizátory pozlobila technika, a pak celý happening ukončili strážníci.

Václavským náměstím zněla hudba, mažoretky roztancovávali všechny kolem. Najednou ale bylo ticho. Organizátorům selhaly reproduktory. Podobný scénář se navíc opakoval ještě několikrát.
 

Když už to vypadalo, že se akce rozjede, přišli strážníci. Nelíbilo se jim především to, že lidé šlapali po pomníku Janů Palacha a Zajíce. Hudební produkce navíc nebyla ohlášená. Účastníci akce tak museli aparaturu sbalit, organizátora akce navíc odvedli strážníci stranou.
 

Tanečníci pak poodešli přibližně o sto metrů dál a chtěli pokračovat v tanci. Bez hudby to ale nebylo ono. Za pár minut tak bylo po všem. Organizátora zřejmě čeká pokuta.
 

Gangnam style, který chtěli mladí lidé na Václavském náměstí tančit, je jedním z největších hitů letošního léta. jeho otcem je jihokorejský rapper, který si říká Psy. Utahuje si hlavně ze současného materialismu a posedlosti vzhledem a módou.
Příběh o buranovi, který se snaží okouzlit dívku, zasadil do luxusní čtvrti Soulu Gangnam. Tu přirovnává k Beverly Hills. Jeho klip už na YouTube vidělo 600 milionů lidí. 
Podobné akce se všude ve světě stávají čím dál oblíbenější. Pomohlo tomu hlavně rozšíření sociálních sítí, po kterých se lidé svolávají.
 

vrl TN.cz
Reklama