Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tipy

Advent je tady: Nechte se inspirovat trendy u adventních věnců

Adventní věnec
Zdroj: Mediafax

Ve výzdobě adventních věnců jsou letošním trendem kombinace přírodních materiálů, například bodláky, šišky, s třpytivými dekoračními prvky. Často se také používá umělý sníh a zasněžené prvky pro navození zimní atmosféry.

V posledních letech adventní věnec často nahrazuje adventní dekorace obdélníkového nebo čtvercového tvaru na talíři nebo v keramické či skleněné nádobě. ČTK to řekl vícenásobný mistr republiky ve floristice Jaromír Kokeš.

 

"Trendová kombinace barev je světle růžová, mentolově zelená, krémová, bílá doplněná o zlatou nebo stříbrnou. Do adventních věnců i dalších vánočních dekorací se používají různá zvířátka (srnky, medvědi, ptáci)," dodal Kokeš. Díky jemné kombinaci barev se letošní trend podle něj setkal s velkým ohlasem, proto patří tyto adventní věnce k nejčastějším. Stále velice oblíbenou barvou je červená, která se nejčastěji kombinuje se zlatou nebo bílou.

 

 

V posledních letech roste skupina zákazníků, kteří si chtějí vytvořit věnec sami podle svých představ. Podle Jiřího Kubeše z největšího českého on-line tržiště s ručně dělanými věcmi Fler.cz má ruční výroba v Česku silnou tradici a adventní věnce nejsou výjimkou. "Vyjde to levněji a máte naprostou volnost ve výběrů barev a materiálu," dodal.

 

"Zákazníci z 95 procent vybírají adventní výzdobu podle toho, jak mají doma zařízené bydlení, jak mají vymalováno a jaké mají barevné doplňky. Hodně vyrábím na přání a zákazníci chtějí takové barevné složení, aby jim to pěkně ladilo. Venkovní adventní věnce na dveře zas musí ladit s fasádou domu a musí kontrastovat s barvou dveří," dodala Kateřina Slabíková, která na Fler.cz věnce nabízí.

 

Polovina zákazníků podle ní volí věnce z čerstvého chvojí jedličky a druhá polovina z trvanlivého materiálu - sušené a látkové květiny, dřevěného doplňku a vánoční ozdoby. Hodně zákazníků dává přednost dozdobení přírodním materiálem, jako jsou ořechy, skořice a další.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ozdobte si dveře: 20 nádherných zimních věnců pro inspiraci
NÁVOD: Jak si vyrobit adventní věnec

Co vás čeká na Nově o Vánocích? Tady máte kompletní přehled!

Největší hit internetu: Minionové zpívají slavnou píseň Rolničky

ČTK, ana TN.cz